Szykujcie się do wielkiej bitwy

2014-07-10 11:21:23 (ost. akt: 2014-07-11 14:02:58)

Na szkotowskich polach znowu rozegra się wielka bitwa. Naprzeciw siebie Niemcy, Brytyjczycy, Turcy, Litwini, Białorusini, Rosjanie, Ukraińcy, Węgrzy, Słowacy i Polacy. Nie zabraknie strzałów, wybuchów i eksplozji. Na szczęście tym razem nikt nie zginie, bo będzie to tylko rekonstrukcja wielkiej bitwy pod Tannenbergiem, którą na szkotowskich polach stoczono 100 lat temu.

Szykujcie się do wielkiej bitwy
— To będzie naprawdę wielkie wydarzenie na ogromną skalę – zapewnia wójt Kozłowa Jacek Jankowski, główny organizator imprezy. Do udziału w wielkiej bitwie zgłosili się rekonstruktorzy z 10 krajów. Wzgórze Scottaw, pod którym w 1914 roku rozegrała się wielka bitwa, znowu zamieni się w miejsce walki. Naprzeciw siebie staną rekonstruktorzy z całej Europy i przeniosą nas w czasie. — Będzie można poczuć iście wojenny klimat — dodaje wójt.

Obchody wielkiej bitwy rozpoczynają się już w czwartek 24 lipca. Wszyscy, którzy przyjadą do Szkotowa będą mogli zwiedzić obóz wojskowy i zobaczyć jak żyli w czasie walki żołnierze z różnych armii. Namiastka mazurskiej wsi, wiatraki i latryna, to tylko niewielka część tego, co przygotowali organizatorzy.

Już w piątek 25 lipca będzie można zwiedzać pole bitwy oraz wziąć udział w festiwalu kultury polskiej, niemieckiej i rosyjskiej, który odbędzie się w oddalonej o 17 km Browinie. Tam również będzie można spróbować jadła z I Wojny Światowej, wieczorem obejrzeć małą inscenizację bitwy.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (5)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. TROCHĘ HISTORII #1444196 | 178.215.*.* 21 lip 2014 21:01

    PO OBU STRONACH WALCZYLI RÓWNIEŻ POLACY PODDANI ZABORCÓW. TO PO WYDARZENIACH I WOJNY ŚWIATOWEJ POLSKA UZYSKAŁA NIEPODLEGŁOŚĆ PO 123 LATACH NIEWOLI.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Polak #1436496 | 83.24.*.* 11 lip 2014 17:12

    A co mnie to obchodzi. To nie był sukces Polski.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)