Wirtualna nauka, realna wiedza

2013-03-28 14:58:24 (ost. akt: 2013-03-28 15:13:45)

Szkolenia i kursy on-line zyskują sobie coraz więcej zwolenników i uczestników. Choć z pewnością nie wyprą szkoleń prowadzonych tradycyjnymi metodami, są doskonałą formą do poszerzania posiadanej wiedzy i rozwijania kwalifikacji.

Wirtualna nauka, realna wiedza
Szkolenia i kursy on-line mogą być równie skuteczne, jak te przeprowadzane stacjonarnie. Osoby biorące w nich udział uczą się bowiem nie z konieczności, a z wyboru. Motywacją jest zwykle zdobycie nowych umiejętności, które później mogą się przełożyć na nowe możliwości zawodowe.

Szlifuj, nie zaczynaj od zera
Większość kursów internetowych jest tak skonstruowana, by podawać wiedzę w przystępny i dobrze przyswajalny sposób. Co więcej, nowe kwalifikacje można zdobyć za stosunkowo niewielkie pieniądze, w porównaniu do cen tradycyjnych szkoleń.
W sieci możemy znaleźć niezliczoną ilość kursów i szkoleń, zachęcających nas szybkimi efektami nauki. Zanim jednak wybierzemy ofertę dla siebie, porównajmy kilka kursów o tej samej tematyce, nie tylko pod kątem ceny, ale też oferowanego materiału. Najlepsze i najbardziej skuteczne są szkolenia, które pomogą nam podszlifować już posiadane umiejętności. Zaczynanie nauki od zera może bowiem sprawić nie lada problem.

Wiedza przystępnie podana
E-learning staje się w Polsce coraz bardziej popularny, co ma związek z rozwojem nowoczesnych form komunikacji. Kursy on-line są niezwykle skuteczne przede wszystkim dlatego, że różnią się od tradycyjnych, monotonnych wykładów. Podają wiedzę w przystępnej formie, podzielonej na odpowiednie partie materiału, zawarte w ilustracjach, prezentacjach, wykresach i tabelkach.
Przyjazna grafika i nawigacja pozwala też uczestnikom na swobodne poruszanie się w wirtualnej przestrzeni. Co więcej, każdy materiał można odtwarzać dowolną ilość razy, dlatego każdy bez problemu może się uczyć we własnym tempie i o dogodnych porach.

Wykładowca z drugiej półkuli
Skuteczność widoczna jest zarówno w przypadku kursów językowych, jak i szkoleń dla pracowników. W przypadku nauki języków możemy bowiem nie tylko uczyć się słówek i rozwiązywać ćwiczenia, ale też uczestniczyć w wirtualnych wykładach prowadzonych przez zawodowych, wysoko wykwalifikowanych lektorów. W przypadku szkoleń pracowniczych może się uczyć naraz kilkanaście osób — dzięki kamerom, głośnikom i słuchawkom możemy nie tylko aktywnie uczestniczyć w wykładach, ale też komunikować się z innymi uczestnikami szkolenia.
Kursy on-line są prowadzone bez względu na liczbę kilometrów dzielącą nauczyciela i jego uczniów. Bez problemu możemy więc uczestniczyć nie tylko w szkoleniu organizowanym w innym mieście, ale też na innym kontynencie.

Narzuć sobie dyscyplinę
Jak każda metoda nauki, także wirtualne nauczanie ma swoje słabe strony. Nauka nie jest przymusowa, dlatego najlepiej sprawdzi się w przypadku osób, które mają w sobie na tyle dyscypliny i samozaparcia, by regularnie siadać przed monitorem, uczestniczyć w wykładach, rozwiązywać ćwiczenia. Kto nie ma motywacji do samodzielnej nauki, ten kurs on-line być może ukończy, ale nie wyniesie z niego żadnej realnej wiedzy.
abc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB