Nauka w wakacje jest pełna atrakcji

2013-03-28 14:46:21 (ost. akt: 2013-03-28 14:47:25)

Wyjazd na obóz czy kolonie dziś już nie oznacza dwóch tygodni siedzenia w domku, nad jeziorem czy biegania po lesie. Dziś dzieci i młodzież mogą wybierać spośród szerokiej oferty kolonii i obozów tematycznych oraz edukacyjnych. O wakacyjnym wyjeździe warto pomyśleć już teraz.

Kolonie tematyczne od kilku lat biją rekordy popularności. W ofercie są nie tylko wyjazdy czysto rekreacyjne, podczas których dzieci bawią się w lotników, wojowników, przechodzą szkołę przetrwania czy tropią zjawiska paranormalne. Coraz więcej rodziców chętnie posyła dzieci także na kolonie edukacyjne, z których maluchy mogą przywieźć jakąś nową wiedzę czy umiejętności. Popularne są wyjazdy językowe, obozy taneczne czy pływackie.

Nauka i trening jednocześnie
Na kolonie językowe dzieci i młodzież mogą pojechać w różne regiony kraju i za granicę. Nauka hiszpańskiego czy angielskiego nad morzem czy wśród mazurskich lasów będzie efektywna, bo przerywana zajęciami relaksującymi i sporą dawka wolnego czasu.
Bardzo często obozy językowe mają też konkretny temat przewodni, np. tenis, windsurfing, siatkówka czy żeglarstwo. Można więc przy okazji szlifowania języka obcego nabyć zupełnie nowe umiejętności.
Wbrew pozorom, ceny takich obozów nie obciążają portfela bardziej niż tradycyjne obozy, oparte na zabawie i leniuchowaniu.

Ucz się z obcokrajowcami
Uczniowie nieco starsi podczas wakacji często jeżdżą także za granicę i tam uczą się języka obcego. Może to być nauka języka kraju, w którym odbywa się obóz, czyli np. w Hiszpanii poznaje się lub doskonali język hiszpański.
Bardzo popularne i ciekawe są wyjazdy edukacyjne, podczas których języka obcego uczy się grupa młodzieży z różnych zakątków świata. Na takich obozach najczęściej króluje język angielski. Jednak szlifowanie języka to nie jedyna wartość edukacyjna — to również okazja do poznania osób z innych kultur, ich zwyczajów, tradycji czy ciekawostek o krajach, z których pochodzą.
abc

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB